BMW X7: Sázka na plug-in hybrid?

Letošní autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem, který se letos ponese ve znamení „Future now,“ se kvapem blíží. Nejen mezi fanoušky bavorské značky se velkému očekávání těší odtajnění konceptu nového SUV z produkce BMW.

Je veřejným tajemstvím, že BMW X7 bude ve srovnání s modely X5 a X6 robustnější, tudíž rozměrově konkurenceschopné Range Roveru a Mercedesu GLS. Nemálo prozradily snímky, které „unikly" (děje se tak prakticky před začátkem každé velké akce) na internet ze stránek Bimmersport. Na fotografiích je zobrazeno velké SUV s názvem BMW X7 iPerformance Concept. Z označení lze jednoznačně usuzovat, že se jedná o vůz z v poslední době protežované kategorie hybrid.

V této souvislosti spekulují média i odborníci nad spojením menšího spalovacího motoru a několika elektromotorů, rovnajících se plug – in hybridu. Ve hře pak může být i vodíkový pohon, na druhou stranu je ovšem současná realita taková, že se evropské automobilky vzhledem příznivým cenám ropy od vodíku spíše odklánějí. Jako nejvíce pravděpodobná se proto jeví varianta klasického čtyřválce a baterií, jako je tomu například v úspěšném Volvu XC90 TS. Na druhou stranu může být příští týden ve Frankfurtu nad Mohanem všechno jinak.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 7.9.2017

BMW X7 Volvo

Další články