Nejprodávanějším vozem loňského roku Toyota Corolla

Prodejci automobilů si mohou mnout na základě výsledků z loňského roku radostně ruce. Celkem se prodalo 94,5 milionu vozů, prodeje tak trvale rostou.  Z prvenství mezi automobilkami se těšila Toyota.

Nejprodávanějším vozem planety se loni stala Toyota Corolla. Vozu, který se může pyšnit dvaapadesátiletou historií, se prodalo 1,2 milionu kusů. Vzhledem k tomu, že po dobu existence modelu dosáhl prodej čísla 46 milionů, což se rovná cca 900 000 prodaných vozů ročně, lze v případě Toyoty hovořit o velmi povedeném roce. Milionovou hranici překročil Ford F – Series, za prodej 1 076 551 kusů vděčí tradiční automobilka oblibě pick-upů v USA a dobré ekonomické kondici obyvatel severoamerického kontinentu. Třetím neprodávanějším vozem je Volkswagen Golf (925 826 vozů), zatímco na čtvrtém místě se umístila Honda Civic (819 005 vozů). Vozy ze země vycházejícího slunce mají v elitní šestce čtyřnásobné zastoupení. Pátá je Toyota RAV 4 (807 401 kusů), šestá Honda CR–V (748 048 vozů).

Co se jednotlivých kategorií týče, z největšího nárůstu prodejů se těší vozy SUV. Jejich prodej loni narostl o 12%.  Velké procento celosvětové produkce vozů  SUV, se kterými vedla pražská radnice nakonec neúspěšný souboj, končí na nenasytném čínském trhu.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 31.1.2018

Toyota Corolla Ford Volkswagen Honda

Další články