Nejbezpečnějším vozem roku 2017 Volvo XC60

Model XC60 automobilky Volvo Cars se stal nejlepším velkým offroadem a současně byl při předávání prestižních cen Euro NCAP 2017 Best in Class vyhlášen vozem s nejlepším celkovým hodnocením v roce 2017.

V kategorii ochrany dospělých cestujících dosáhlo Volvo XC60 téměř perfektních 98 % a ve třídě velkých offroadů jasně ukázalo výhody svých bezpečnostních asistentů – skórovalo s výsledkem
95 %, což bylo o 20 % vyšší hodnocení, než kterého dosáhl konkurenční vůz na druhém místě.
Tyto výsledky podtrhují vedoucí pozici automobilky Volvo v oblasti automobilové bezpečnosti.

„Nová XC60 je jedním z nejbezpečnějších modelů Volvo, které jsme kdy vyrobili,“ uvedla Malin Ekholm, viceprezidentka centra bezpečnosti automobilky Volvo Cars. „Je doslova nabit novými technologiemi, jejichž smyslem je pomáhat řidiči a chránit nejen posádku ve voze, ale také další účastníky silničního provozu, jako jsou chodci a cyklisté, a v případě potřeby zmírnit rizika spojená s nárazem. Je nám ctí, že byl náš závazek k neustálému inovování a vyvíjení nových bezpečnostních funkcí oceněn další cenou Euro NCAP Best in Class pro společnost Volvo Cars.“
 
Volvo XC60 následuje se svým oceněním Euro NCAP dráhu modelu XC90, který byl z hlediska bezpečnosti v roce 2015 také jmenován nejlepším velkým offroadem a současně vyhlášen i vozem s nejlepším celkovým hodnocením za daný rok. Dalším z dřívějších vítězů soutěže Euro NCAP je Volvo V40, které vyhrálo třídu malých rodinných vozů.
 
„Na základě naší vize by počínaje rokem 2020 neměl být v nových vozech Volvo nikdo smrtelně ani jinak vážně zraněn,“ uvedla Malin Ekholm. „Výsledky, kterých dosáhlo Volvo XC60, jsou dokladem vážnosti mínění našeho závazku k vyvíjení nejmodernějších bezpečnostních a podpůrných systémů, abychom dosáhli námi vytyčené vize.“

Volvo XC60 se také připojí k modelům S90 a V90 při vytváření historie automobilky Volvo Cars,
 v níž se stává první automobilkou, jejíž všechny tři testované vozy dosáhly maximálního hodnocení v testech automatického nouzového brzdění (AEB), kam spadají AEB City (město), AEB Inter-Urban (mimoměstský provoz) a AEB Pedestrian (chodci). Zmíněné tři modely Volvo jsou jedinými vozidly, která dosáhla perfektního skóre ve všech třech kategoriích AEB.
 
Modely S90 a V90 obdržely v soutěži Euro NCAP 2017 Best in Class také vysoké hodnocení s tím, že v kategorii ochrany dospělých cestujících získaly 95 % a v kategorii bezpečnostních asistenčních systémů si vysloužily 93 %.

  • Přehled vítězů Euro NCAP 2017 Best in Class

  • Vyšší střední třída (Executive) ... VW Arteon  (348/400)
  • Velký off-road ... Volvo XC60 (356/400)
  • Malý off-road ... VW T-Roc (332/400)
  • Mini ...  VW Polo (316/400)
  • Malé MVP ...  Opel/Vauxhall Crossland X (288/400)
  • Malý rodinný vůz ... Subaru XV (335/400)

Ceny Euro NCAP
Institut Euro NCAP každoročně zveřejňuje vítěze v kategorii Best in Class (Nejlepší ve své třídě), aby byla vyzdvižena vozidla, která si během daného kalendářního roku vedla v bezpečnostních testech lépe než jejich konkurenti. Aby bylo hodnocení jednotlivých tříd spravedlivé, je při něm využíván vážený průměr výsledků ze čtyř kategorií: bezpečnost dospělých cestujících, dětská bezpečnost, bezpečnost chodců a bezpečnostní asistenty.

...kompletní přehled naleznete na www.euroncap.com

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 10.1.2018

Volvo

Další články