Nejvýkonnější safety car historie šampionátu F1

I svět Formule 1 se mění. Nové časy s sebou přinášejí výzvy, leč nezpochybnitelné konstanty zůstávají. A tak, zatímco krásným dívkám na startovních roštech minimálně na následující sezónu, lidově řečeno, odzvonilo, safety car zůstává.

Nutno říci, že se na letošní sezónu vyzbrojil Mercedes, tradiční dodavatel safety car, s patřičnou péčí. Do seriálu světového šampionátu nejrychlejších monopostů planety totiž nasadil nejvýkonnější safety car historie Mercedes – AMG GT R. Parametry vozidla, které doprovází piloty v časech nouze, jsou vskutku úctyhodné. O pohyb safety caru se stará čtyřlitrový motor V8, jehož sílu vyžene na 585 koní dvojice turbodmychadel. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládá za 3,6 sekundy, maximální rychlost 318 kilometrů. Úřadující světový šampion Lewis Hamilton tak konečně snad nebude mít důvod poukazovat na fakt, že „ploužící“ se safety car způsobuje problémy při udržování pneumatik a brzd v optimální teplotě. Čest usednout za volant tohoto speciálu dostal německý jezdec Bernd Mayländer, který s vozy Mercedes jezdil v letech 2001 – 2004 sérii DTM.

Patřičných vylepšení se dočkal rovněž medical car, Mercedes – AMG C 63 S Estate. Kromě řidiče Alana van der Merweho, úspěšného jihoafrického závodního jezdce, mimo jiné šampiona British Formula 3, bude součástí posádky delegát FIA , doktor Ian Roberts. V zavazadlovém prostoru je kompletní lékařské vybavení, nechybí respirátor ani defibrilátor. Nezbývá, než doufat, že nic z vybavení nezbytného k přežití nebude hned tak zapotřebí.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 5.4.2018

Mercedes F1 Formule 1 AMG

Další články