LaFerrari Aperta vydraženo za 216 milionů korun

Unikátní LaFerrari Aperta, jež jsme nedávno představovali, bylo vydraženo za rekordních 216 milionů korun. Organizátoři dražby v londýnské aukční síni Sotheby´s tak mohli spokojeně konstatovat, že se dobrá věc podařila. Vydražená částka totiž půjde na charitu, konkrétně na projekty organizace Save the Children.

Dražba vejde do dějin jako první, po které se mohl stát majitelem tohoto vozu člověk bez předchozího prokazatelného spojení s Ferrari. Byl tak obejit do té doby nedotknutelný pořadník automobilky, interní seznam preferovaných zákazníků. Do boje o dvěstědesátý, podle všeho opravdu poslední kus LaFerrari Aperta, se tak mohli poprvé v dějinách zapojit opravdu všichni zájemci splňující patřičné finanční náležitosti.

Přestože specialisté akční síně Sotheby´s v minulosti nesčetněkrát prokázali schopnost brilantního odhadu ceny, v tomto případě byla jejich původní prognóza dosti vzdálena realitě. Z původně plánovaných cca 155 milionů korun, totiž tucet nejbohatších osob planety „vyšponovalo“ cenu na 8,3 milionu euro, což se v přepočtu rovná 216 milionům korun.

Nutno však říci, že i přes astronomickou cenu se vydražené LaFerrari Aperta stalo „pouze“ lídrem v kategorii moderních vozů. V případě prodeje veteránů by pak suma 8,3 milionu euro nevzbudila přehnané emoce. Například na konci srpna se na kalifornském srazu veteránů dražil Aston Martin DBR1. Cena vozu, který svého času řídil legendární Stirling Moss, se nakonec vyšplhala na 22,5 milionu dolarů, tedy na cca 500 milionů korun.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 20.9.2017

Ferrari LaFerrari Aperta aukce

Další články