Jeep Trackhawk: konkurence supersportů

Přestože si člověk nejspíše nepořizuje SUV za účelem jízdy ve smyslu rychle a zběsile, může čas od času zatoužit po pořádném odvazu. A pokud prahne po jízdě z kategorie brutálních, může se obrátit na ladiče ze společnosti Hennessey.

Jeep Grand Cherokee Trackhawk nabízí úctyhodné výkony, díky kterým se pyšní titulem nejrychlejšího produkčního SUV planety. Na rychlost 60 mil (98 km) se dostane za 3,5 sekundy, tedy rychleji, než dvanáctiválcové Bentley Bentayaga. Vedle schopností řidiče má na tom lví podíl osmiválec o obsahu 6,2 litru, síle 717 koní a točivém momentu 881 Nm.

Přesto existují řidiči, kteří se řídí pravidlem, že nic není tak silné, aby to nemohlo být ještě silnější. V takovém případě nezbývá, než se obrátit na vyhlášené specialisty ze společnosti Hennessey. Výsledkem jejich přepracování motoru a systému přeplňování je agregát, který v sobě skrývá 1012 koní při 6500 otáčkách za minutu, přičemž točivého momentu 1314 Nm dosáhne ve 4200 otáčkách.

Po patřičném vyladění tak dostane řidič do rukou monstrum, které umí stovku za 2,8 sekundy, na dvojnásobnou rychlost se dostane během cca 10 sekund. V kultovní americké disciplíně, jízdě na čtvrt míle (cca 400 metrů) konkuruje upravený Jeep Grand Cherokee časem 10,5 sekundy i Lamborghini Huracán. Se supersportem by SUV prohrálo o pouhou desetinu. Za zmínku nepochybně stojí, že dvoutunové monstrum finišuje rychlostí 214 km/h.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 19.6.2017

Jeep Grand Cherokee Trackhawk Hennessey

Další články