Ford Mustang Bullitt za 1 419 900 korun

Nejslavnější filmová honička všech dob? Není co řešit, jednoznačně stíhací jízda skvělého řidiče a herce Steva McQueena ulicemi a uličkami San Franciska ve filmu Bullittův případ. Pro všechny fanoušky filmu a časů, ve kterých neexistovalo hnutí MeToo, máme skvělou zprávu.

Na trhu se totiž objeví Ford Mustang Bullitt. Přestože výrobce použil jako základ poslední generaci Fordu Mustang, při pohledu na „bullittovskou“ verzi musí srdce stoupence klasiky zaplesat. Tmavě zelený lak, maska chladiče dokazující, že v jednoduchosti je síla, devatenáctipalcová retro kola z lehkých slitin a brzdiče Brembo červené barvy.  K tomu černé kožené čalounění, pochopitelně manuální řadicí páka a na prazích, zádi a středu volantu odkaz na jméno kultovního filmu.

Bez dvaceti centimetrů pět metů dlouhý Ford Mustang Bullitt je osazen třílitrovým osmiválcem, pod dlouhou kapotou se skrývá něco přes 500 koní. Co je ovšem na motoru nejskvělejšího, je zvuk. Uvnitř toho sice díky tichému režimu moc neuslyšíte, nicméně stačí otočit klíčkem a ulice rázem vědí, kdo je tady pánem.

Vůz připomínající staré dobré časy, zaujme i cenovkou. Pokud pomineme vysoce pravděpodobnou sběratelskou hodnotu a image, plus značku Ford Mustang, jeví se cena 1 419 900 korun za plnohodnotný sporťák jako velmi přijatelná. Zvláště pak, vezmeme-li v potaz fakt, že se jedná o omezenou sérii, přičemž na český trh má dorazit nějakých deset kousků.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 7.12.2018

Ford Mustang Steve McQueen

Další články