Superjachta s designem Porsche

Monacká společnost Dynamiq představila v rámci nejprestižnější evropské výstavy lodí Monaco Yacht Show celohliníkovou luxusní jachtu Dynamiq GTT 115 Hybrid, jejíž vývoj se jí až do úplného dokončení podařilo zcela utajit.

Na vývoji jachty se sešly opravdové špičky ve svých oborech. Studio F.A. Porsche (součást Porsche Design Group) mělo na starosti kompletní design, konstrukce a námořní technologie pocházejí od společnosti Vripack.

O pohyb jachty se starají dva dvanáctiválcové dieselové agregáty MAN, každý z nich o síle 1650 koní, garantující rychlost 21 uzlů (39 km/h). Nejnovější technologie zajišťují nejen vysokorychlostní plavbu na 21 uzlů, ale optimalizují i spotřebu. V případě plných nádrží je v silách jachty překonat 3 400 námořních mil, tedy 6 297 km.

Potenciální majitelé jachty, která vyjde v „základu“ na 315 milionů korun, mají na výběr ze tří, případně čtyř kajut. S nábytkem a dekoracemi pomáhala italská společnost Minotti, výsledkem spolupráce je kombinace kůže, karbonu a mramoru. Jako mimořádně povedená se jeví sázka na prosklené kabiny a salónky. Stejně, jako je tomu v případě automobilů, jsou barvy a lak zcela v moci potenciálních klientů.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 12.10.2017

Dynamiq Porsche Monako superjachty jachty

Další články