Aston Martin představil ponorku

S mírnou dávkou nadsázky se dá říct, že poté, co některé automobilky ovládly asfalt, zatoužily po dobytí moří a oceánů. Nedávné příklady Porsche a Aston Martin jsou toho jasným důkazem.

Zatímco Porsche, jak jsme již informovali před nedávnem, představilo v Monaku svou první jachtu, tradiční britský producent „bondovských“ automobilů zašel ještě dále. Spolu s výrobcem ponorek Triton Submarines zahájil soustředěný atak na podmořský trh.

Za tímto účelem byla založena společnost Aston Martin Consulting, její první počin pak nese název „Project Neptune.“ Stejně, jako je tomu v případě automobilů, je i ponorka určena zájemcům o hand made, top design a nejlepší materiály. K tomu nutno přičíst závazek společnosti Triton Submarines ohledně výroby nejbezpečnějších a nejvýkonnějších ponorek na světě a její pověst nejzkušenějšího civilního výrobce podmořských plavidel.

Podle veřejně dostupných informací je Project Neptune definován elegantním až extravagantním designem. Při práci na designu bylo za tímto účelem využito forem a proporcí blízkých nejnovějšímu vozu z kategorie „hypercar,“ Aston Martin Valkyrie. Výrobce zatím neudal cenu, nicméně podle vyjádření managementu tvoří cílovou skupinu majitelé luxusních jachet, z čehož lze usuzovat, že se nejspíše nebude jednat o masovou výrobu.  

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 6.10.2017

Aston Martin Triton Submarines

Další články